Stěhování těžkých strojů nemusí být noční můrou

/

Přestěhovat dílnu nebo tovární halu plnou těžkých strojů není nic jednoduchého. Mašina, která váží několik tun, se nedá jen tak naložit na kamión, jak jsme zvyklí při stěhování domácností. Stěhování těžkých strojů vyžaduje pokročilé technologie zvedání, i dopravní prostředek s dostatečnou nosností a ložnou plochou, těžké stroje a zařízení bývají často také velmi rozměrné.

Pokud potřebujte přestěhovat svou dílnu nebo výrobní provozovnu, koupili jste nové stroje a potřebujete je přivézt k vám, nebo naopak chcete odstěhovat staré stroje k novému majiteli, je zbytečné obracet se na běžné stěhovací firmy, které většinou nedisponují ani technickým zázemím ani know-how pro tak náročnou operaci, jako je stěhování těžkých strojů.

Stroje a zařízení jako jsou soustruhy, pece, lisy, kotle obráběcí CNC stroje a podobně, potřebují nejen specifické zacházení během převozu, ale vyžadují také speciální uložení, ukotvení a zapojení v cílové destinaci. Tyto parametry jsou pro každý typ unikátní, je proto třeba v cílové destinaci nejprve udělat „přípravu“ na budoucí usazení stroje, který musí většinou stát v absolutní rovině a na pevném podkladu. Musí mít také v dosahu připojení k energii, provozním kapalinám, ventilaci a podobně.

I v případě těžkých strojů, které váží několik tun, se jedná o velmi citlivá zařízení, náchylná k rozladění během přepravy. Jakmile speciální stěhovací firma přijede se strojem do cílové destinace, a usadí jej na předem připravené místo, nastává další fáze – zapojení přístroje a jeho seřízení.

Pokud i vás čeká stěhování těžkých strojů a přemýšlíte, komu tento úkol svěřit, obraťte se s důvěrou na firmu Machinerymovers.cz která patří v oboru stěhování těžkých strojů mezi českou i světovou špičku. Jejich výhodou je komplexnost služeb – veškeré problémy spojené se stěhováním vyřeší za vás, vy jen určíte, co a kam přestěhovat.

Kontaktujte nás a zjistěte, jak můžeme pomoci i vám!