Stěhování strojů Pardubice

/

Přestěhovat kompletní výrobní linku o celkové hmotnosti stovek tun vyžaduje specializovaný tým zkušených odborníků s mnohaletou praxí v oboru.

Stěhování strojů v Pardubicích je náročný proces

Stěhovací služby, které se specializují na „těžkou techniku“, se těšily velké úctě a vážnosti již před mnoha lety, za socialismu. Hlavní roli v těchto procesech totiž nehraje fyzická síla a svalnaté paže, ale důvtip, znalosti, zkušenosti, a potřebné technické zázemí. Přestěhovat celý výrobní komplex – výrobní, třídící či montážní linku, anebo některé výrobky „těžkého strojírenství“, jejichž hmotnost jde do desítek tun, jako jsou turbíny, převodovky, důlní stroje, obří čerpadla, elektrocentrály, či zemědělská technika, vyžaduje teoretické znalosti a vytvoření správného postupu prací a vzájemnou koordinaci všech činností.

Dalo by se říci, že jde o úzce specializovaný obor, v němž vyniká jen ten, kdo splňuje tyto podmínky, orientuje se v mnohdy nesnadných situacích, které vznikají zpravidla neočekávaně, a využívá svých schopností a předchozích zkušeností. Nelze si tedy představit takovou „stěhovací firmu“ jako svalovce, kteří příliš nepřemýšlí, a pouze odnáší věci na určené místo.

Co určuje rozsah prací

Objednávky těchto služeb lze pokrýt v rámci celého území České republiky, takže kromě hlavního města Prahy je možné provádět tuto činnost kdekoli jinde. A co je možno přemístit v rámci stěhování strojů Pardubice v uzavřené výrobní či montážní hale, nebo na delší vzdálenost? V zásadě jakákoli břemena do hmotnosti cca 100 tun, nejčastěji stroje a zařízení pro strojírenskou výrobu, velké zkompletované či rozebrané strojírenské výrobky objemné a těžké součásti mechanismů, strojů, provozních komplexů elektráren, úpraven vody, průmyslových a zemědělských provozů, ale také předměty z jiných oborů, jako jsou např. velké hudební nástroje, sportovní vybavení, muzejní exponáty atp.

Konzultace a předpokládaný rozsah prací, vyměření a předběžný odhad včetně přibližné kalkulace je pochopitelně zdarma. Stanovení vhodného termínu realizace přípravných prací i samotného přesunu je vždy věcí vzájemné dohody.

K dispozici jsou manipulační a vysokozdvižné vozíky o nosnosti do 24 tun, mobilní autojeřáby s nosností do 100 tun a maximálním zdvihem ramene do 60 metrů, kamiony Scania, Mercedes a Volvo s návěsem a speciální Lift Systém pro velmi těžké stroje.

Kontaktujte nás a zjistěte, jak můžeme pomoci i vám!