Stěhování strojů Jihlava

/

Průmysl má v Jihlavě mnohaletou tradici a součástí tohoto procesu je i logistika včetně přemísťování strojního vybavení mobilními jeřáby a kamiony.

Stěhování výrobních a montážních provozů v Jihlavě a okolí

Přestěhovat obsah šatní skříně a botníku, kdy vše vyskládáte do kartonových krabic a ty jednu po druhé silou vlastních paží přemístíte do auta a následně na nové působiště, je docela běžný a snadný proces, který snad každý z nás v životě alespoň jednou podstoupil. Horší situace nastává u nábytku a domácích spotřebičů, které se musí odpojit, zabezpečit a přenést pomocí stěhovacích popruhů, rudlů, stěhovacích lišt a podobných pomůcek.

To ale není vše, s čím se v Jihlavě a dalších městech na vysočině manipuluje, přestěhovat a usadit na své místo se musí i stavební stroje, strojírenské výrobní linky včetně vzduchotechniky, obří komponenty vybavení elektráren, těžebních soustav, úpraven vody, jako jsou čerpadla, generátory a turbíny. Jedná se o specializované profese se zaměřením na těžkou techniku a úzce profilované pracovní postupy.

Bez techniky a potřebného vybavení by to nešlo

Automobily – o převážení nákladu v průběhu stěhování strojů Jihlava rozhoduje i vnitřní rozměr nákladového prostoru vozidel s návěsem. Jedná se o soupravy, které pojmou náklad o hmotnosti maximálně 24 tun. Lze jej nakládat do prostoru o maximálním objemu do 120 krychlových metrů. Rozměry nákladového prostoru jsou vázány šířkou jízdního pruhu (šíře 2,48 m), užitnou výškou 3 metry a délka vozidel s vlekem se pohybuje v rozmezí od 6,2 do 9,3 metru.

Pro manipulaci s těmi nejtěžšími břemeny slouží mobilní jeřáby o nosnosti až 100 tun. Jsou to vícenápravová vozidla s náhonem na většinu kol. Dále jsou k dispozici zdvihací systémy, tzv. Lift Systém, připomínající pilíře mostní konstrukce, které zvládnou přemístit i extrémně těžké stroje a strojní komponenty.

Balicí materiál – jistě není nutné předesílat, že zabezpečení stěhovaného nákladu před poškozením je klíčové pro úspěch celé akce. Kromě usazení a ukotvení břemen proti náhodnému pohybu se využívá dostupného balicího materiálu, jako jsou papírové kartony, bublinkové a tažné (flexi) fólie, europalety a v případě přepravy na delší vzdálenosti i antikorozní přípravky.

Kontaktujte nás a zjistěte, jak můžeme pomoci i vám!