Demontáž, stěhování a opětovná montáž CNC strojů

/

CNC stroje či celkově obráběcí centra jsou velmi žádané i v zahraničí. Ačkoliv se jedná o poměrně těžké stroje, dají se převést kamkoliv pod odborným dohledem.

Stěhujeme CNC stroje

CNC stroje se řadí k obráběcím strojům, které se využívají pro frézování, vrtání, soustružení a v podstatě se od sebe liší jen systémem obsluhy. Nejsou to žádní drobečkové, avšak svoje jádro mají velmi citlivé. Díky tomu se s nimi musí zacházet jako s peříčkem, aby se neporouchal nějaký jejich díl nebo nezhroutil celý systém. Není divu, že jsou tak citlivé, protože přijímají nyní pokyny z řídící jednotky, kterou je počítač. Díky tomu ovšem se dokáží na těchto strojích vytvářet hotové zázraky a navíc s velkou přesností a se zaměřením na detaily. Poté není zrovna jednoduché je přestěhovat. Avšak na druhou stranu není nic nemožné.

Proč stěhovat CNC stroje?

Samozřejmě je zcela přirozené, že když si daná firma zakoupí CNC stroj, tak zrovna nepočítá s tím, že by měl v budoucnosti nastat nějaký jeho přesun, nicméně je to celkem možné hned z několika důvodů.

  • Firma se stěhuje do jiných prostorů a tak CNC stroj čeká stěhování.
  • Společnost krachuje nebo končí a i v tomto případě nastane čas na stěhování majetku. Většinou se totiž stroje nebo další komponenty prodávají. Častokrát i do zahraničí.
  • Mohou nastat různé další důvody, proč tato technologie musí opustit stávající prostory.

Stěhování CNC stroje není zrovna jednoduché. Jedná se o velice objemné a těžké zařízení. Nikdo se v tomto případě neobejde bez zkušeností a rovněž speciální techniky. Nemluvě o tom, že jak jsou citlivé a náchylné na poškození, tak je třeba vše dokonale naplánovat, aby nedošlo ke zhroucení celých systémů. Běžně opracovávají materiál s přesností na setiny milimetru a každý náraz nebo neopatrné zacházení je může poškodit. Je lepší se vyhnout větším problémům.

Cílová destinace

SNebudeme si nalhávat, že se nedá dokonce i jen tak odložit v cílové destinaci a setřít pot z čela, že všechno dobře dopadlo. Opětovně se s nákladem musí jednat jako v bavlnce. Citlivě se musí složit na místo, které bude jeho domovem a musí následovat jeho seřízení za pomoci techniky. Stěhování strojů je skutečně náročné a rozhodně by to neměla provádět firma, která nemá zkušenosti. Naše společnost vám nabízí bezpečnou přepravu kamkoliv budete potřebovat i do zahraničí.

Kontaktujte nás a zjistěte, jak můžeme pomoci i vám!