Stěhování těžkých břemen

Stěhování těžkých břemen je stejně komplikované a specifické odvětví, jako stěhování strojů. Nemusí se sice jednat o technicky funkční stroje, mohou to být naopak jen jejich části, nebo velké kontejnery, součástky atd., i tak se ale jedná o velmi náročnou práci. Např. převážení křídel letadla je velmi složitá záležitost, která vyžaduje velkou preciznost a propočty, stejně jako stěhování strojů. Jak tedy postupujeme?

Pokud jsou břemena napojena na nějaké zdroje či energie, je potřeba je nejprve bezpečně odpojit. Stejně tak obsahují-li nějaké kapaliny či oleje, musí se nejprve odčerpat a vyprázdnit, aby se tíha břemen snížila na minimum. Kromě snížení jejich váhy se tak zabrání i možnému přelévání kapaliny z jedné strany na druhou při manipulaci a převozu, a zabrání se tak možné nehodě.

Stěhování těžkého břemene

Velká břemena je potřeba dobře rozměřit a vytvořit plány a návrhy na jejich ukotvení, vyvážení a usazení do záchytných van. Pouze správně upevněný a zajištěný náklad je možné přepravovat. Nejde jen o bezpečnost převáženého břemena samotného, ale také o bezpečnost všech pracovníků i lidí, se kterými se budeme při převozu setkávat a míjet.

V případě stěhování strojů zajišťujeme i revizní a zátěžové zkoušky, provádíme prohlídky a vystavujeme potřebné dokumenty a zprávy. U převozu břemen to někdy není potřeba, ale někdy je to i v tomto případě nezbytné. Pokud tedy potřebujete přepravit náklad, který se bez revize a papírování neobejde, nehledejte nikoho dalšího. Machinery Movers zvládne vše k vaší spokojenosti a pohodlí.

Máte velkých a těžkých břemen na převoz víc? Nebo potřebujete dokonce přestěhovat celou firmu? Machinery Movers s.r.o. se zabývá i stěhováním celých firem a velkých podniků, tzv. „na klíč“. Poradíme si se stěhováním těžkých břemen, strojů, halových jeřábů i technologií. Kontaktujte nás a my se přijedeme na váš podnik podívat. Vše promyslíme, poměříme a předložíme vám plány i finanční návrhy, jak to lze celé provést.